Opis
FIPREX KROPLE XL.
FIPREX KROPLE XL.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami produkt można zakupić tylko w przypadku odbioru osobistego lub zlecenia odbioru wybranej firmie kurierskiej.
Fiprex XL – Fipronil 412,5 mg/5,5 ml
WSKAZANIA TERAPEUTYCZNE DOTYCZĄCE STOSOWANIA
Fiprex XL: Zwalczanie inwazji pcheł (Ctenocephalides spp.), kleszczy (Ixodes spp.) i wszy (Linognatus spp.) u psów.Działanie zabezpieczające przed ponowną inwazją pcheł utrzymuje się przez okres 8 tygodni, a przed ponowną inwazją kleszczy przez okres 4 tygodni.
Fiprex można stosować jakoleczenie wspomagające alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).
PRZECIWWSKAZANIA
Nie stosować u szczeniąt poniżej 8 tygodnia życia.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na związki fenylopirazolowe.
Nie stosować u zwierząt chorychlub w okresie rekonwalescencji.
Nie stosować u królików.
DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
W przypadku polizania przez zwierzę miejsca zastosowania preparatu, może wystąpić ślinotok, wymioty oraz inne objawy ze strony układu nerwowego (nadwrażliwość, osowiałość). W miejscu podania może wystąpić tymczasowe odbarwienie futra, miejscowe wyłysienie, zaczerwienienie, świądlub przetłuszczony wygląd. Działania niepożądane ustępują zwykle po 24 godzinach.
DAWKOWANIE I SPOSÓB PODAWANIA
Preparat podawać zewnętrznie, bezpośrednio na skórę. FIPREX XL – 1 tubka 5,5 ml na psa od 40 do 55 kg
ZALECENIA DLA PRAWIDŁOWEGO PODANIA:
Fiprex XL- Otworzyć tubkę przez przekręcenie i oderwanie końcówki. Rozchylić sierść między łopatkami i wycisnąć całą zawartość tubki bezpośrednio na skórę – wzdłużlinii kręgosłupa aż do nasady ogona.
W celu uzyskania optymalnego efektu działania produkt należy podawać z zachowaniem minimum 4-tygodniowych odstępów pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Należy zawsze mieć na uwadze aktualny stopień nasilenia inwazji pcheł i kleszczy na danym terenie.
Preparat nie zabezpiecza przed przyczepieniem się kleszcza do skóry zwierzęcia. Po zabiciu kleszcze zazwyczaj spadają z sierści zwierzęcia, natomiast te, które pozostaną, mogą być usunięte przez delikatne strzepnięcie. W niekorzystnych warunkach po zastosowaniu preparatu mogą pozostawać na zwierzęciu pojedyncze ektopasożyty, w związku z tym nie można całkowicie wykluczyć możliwości przenoszenia chorób zakaźnych.
Pchły występują również w miejscach, w których przebywają zwierzęta (legowiska, dywany).
Miejsca te również powinny być poddane działaniu odpowiednich preparatów przeciwpasożytniczych i regularnie odkurzane.
SPECJALNE OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI DOTYCZĄCE STOSOWANIA
Zwierzęta: Zapobiegaćlizaniu sierści przez zwierzęta kilka godzin po zabiegu. Nie stosować na uszkodzoną skórę zwierzęcia. Zwierzęta o stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu nie powinny być poddawane zabiegowi. Wszystkie koty i psy przebywające w gospodarstwie domowym powinny również podlegaćleczeniu.
Ludzie: Podczas zabiegu nie pić, nie jeść i nie palić. Zaleca się podawać preparat w gumowych rękawiczkach ochronnych. Unikać kontaktu preparatu ze skórą. Po zabiegu dokładnie umyć ręce. Nie dotykać zwierzęcia aż do całkowitego wyschnięcia preparatu. W przypadku kontaktu preparatu ze śluzówką oka należy przemyć zanieczyszczone miejsce dużą ilością wody. Osoby o stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu powinny zachować szczególną ostrożność przy jego aplikacji.
Wyłącznie dla zwierząt.
Wydawany bez przepisulekarza – OTC.
Do podawania przez właścicielalub opiekuna zwierzęcia.
Michalina C. –
Polecam sklep godny zaufania 😉 wiarygodni.
Gosia N. –
Miła i pomocna obsługa.